Koalicja
"Nie hejtuj. Inspiruj!” to projekt, którego podstawą jest budowanie koalicji pomiędzy trzema partnerami – Związkiem Romów Polskich, Związkiem Ukraińców w Polsce oraz Telewizją Zachód.

Związek Romów Polskich od 20 lat wielopoziomowo walczy z dyskryminacją i hejtem wobec mniejszości romskiej przy pomocy realizacji licznych projektów ku temu skierowanych
Partnerzy

Związek Ukraińców w Polsce i jego Koło w Białym Borze, wspiera mniejszość ukraińską od około 60 lat, skupiając jedną z największych grup emigrantów ukraińskich w Polsce, w tym szczególnie rodziny ukraińskich uchodźców wojennych. Koło liczy 81 członków, a około 500 beneficjentów korzysta jego działalności. Oddział ma własny kompleks szkolny z językiem ukraińskim oraz kościół greckokatolicki. Jest dobrze prosperującym ukraińskim ośrodkiem w Polsce, który koncentruje się głównie na utrzymaniu dziedzictwa kulturowego, edukacyjnego, religijnego, etnicznego i narodowego.
Telewizja Zachód, która od wielu lat współpracuje z mniejszością romską, wspierając jej działania i szeroko je promując. TV Zachód z siedzibą w Szczecinku ma około 2 milionów odbiorców i jest największą krajową telewizją kablową w Polsce, nadaje w około 140 miastach, takich jak m.in. Wrocław, Kraków, Gdynia. Telewizja ta nie jest komercyjną stacją telewizyjną, ale organizacją pozarządową należącą do innej organizacji, a mianowicie do Stowarzyszenia Polskich Telewizji Lokalnych i Regionalnych.

logo

Patronat

Polskie Radio Koszalin

Urząd Gminy Biały bór